Witaj w Fundacji DAR Sztuki



Fundacji założonej z pasji i z serca. Naszą misją jest kreowanie realnych zmian poprzez sztukę i rozwój 

Welcome to the DAR Sztuki Foundation

The fruit of passion and heartfelt need. Our mission is to create real change through art and development.

MOC Kobiety

Cykl warsztatów artystycznych i spotkań dla kobiet - PAŹDZIERNIK 2024

Jesień nadchodzi wielkimi krokami. Wraz z nią feeria barw oraz czas powolnego przygotowywania się do coraz krótszych dni i coraz dłuższych nocy oraz do skierowania się ku wewnętrznym światom, także tym związanym ze snem i wyobraźnią. To dobry czas, czas robienia zapasów, sprzyjający przeglądowi swoich wewnętrznych zasobów, zapraszający do regeneracji i spowolnienia, to wreszcie godziny, które można przeznaczyć na kreację. Nasze przodkinie, po intensywnym czasie zasiewania, a następnie zbiorów, przeznaczały długie wieczory na tworzenie tego, co sprawiało im przyjemność i radość, na rękodzieło. 

My, zapraszamy Cię, kochana kobieto, do jesiennej podróży poprzez taniec, kolor, tkanie emocji, przyjrzenie się swoim zasobom energetycznym, a zakończymy na twórczym wyrażeniu wdzięczności wobec tych, dzięki którym jesteśmy, żyjemy. 

Tegoroczna Moc Kobiety zakończy się mocnym akcentem, spotkaniem z Elizą Kubarską, jedną z najbardziej uznanych i nagradzanych w Polsce i na świecie twórczyń filmów dokumentalnych, która przybliży nam sylwetkę Wandy Rutkiewicz, najwybitniejszej himalaistki wszechczasów.

Do zobaczenia w zaufaniu, że na wszystko jest czas, kochane kobiety, w tym na Waszą przyjemność!

moc_paz2024

ORGANIZATORZY: Projekt realizowany jest przez Fundację DAR Sztuki.

Projekt finansowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Firmę MATEXI Polska – Witamy w okolicy.

Logo Fundacji DAR Sztuki, tekst na tle zorzy składającej się z 3 kolorów od różu przez fiolet do kobaltu

Harmonogram

Zapisy

MOC KOBIETY – HARMONOGRAM – październik 2024


MIEJSCE WARSZTATÓW: 

1) foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29 (wejście główne).

2) Dom Cudów, ul. Przybyszewskiego 74-78/7, 1 piętro (warsztaty „Quigong a energia kreatywności).

MIEJSCE SPOTKANIA: MAL (Miejsce Aktywności Lokalnej) KASPROWICZA 14, przy ul. Kasprowicza 14 na warszawskich Bielanach (tuż przy metrze Słodowiec).

TERMINY:

WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.


Autorka fotografii: Agnieszka Cytacka

Delaram_Lila_fot._Moc_Kobiety_październik2024
Zrzut ekranu 2024-09-20 o 14.55.01
Zrzut ekranu 2024-09-19 o 21.42.43

19 października (sobota), w godz. 10.00-14.00 WARSZTATY – „Malarski totem mocy” 

Prowadząca - MAGDALENA ŁAPIŃSKA-ROZENBAUM - artystka i projektantka. Od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem ceramiki, grafiki, identyfikacji wizualnych, a także niestandardowych realizacji, m.in. neonu dla cukierni Lukullus przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie, czy zaprojektowanie i wykonanie 100 m2 mozaiki w „Zodiaku” - Warszawskim Pawilonie Architektonicznym (2018). Zaprojektowała też scenografię do spektaklu “Monstera” w reż. Marty Ziółek w Teatrze Studio (2020). W latach 2011-2013 była Dyrektorką Artystyczną lifestylowego magazynu K MAG. Współpracuje z instytucjami kultury oraz z magazynami i dużymi markami m.in. z Magdą Butrym, a jej prace prezentowane są na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Łapińska-Rozenbaum jest artystką multidyscyplinarną. W swoich pracach łączy ceramikę, malarstwo, grafikę i ilustrację, płynnie przechodząc od jednego medium do drugiego. Jej ulubionym materiałem jest glina i porcelana. W swoich rzeźbach i obrazach porusza także tematy tabu związane z ciałem, seksualnością oraz śmiercią. „Seksualność i śmierć to tak naprawdę największe tabu naszego społeczeństwa. A przecież Eros i Thanatos – miłość i śmierć – się przeplatają. Jeśli nie boisz się śmierci, tego, że coś się kończy, umiera, nie boisz się też seksualności, czyli życia.” - mówi artystka. Artystka prowadzi artystyczno-rozwojowe warsztaty dla kobiet, podczas których uczestniczki lepią z gliny swoje „Totemy Mocy”, czyli obiekty tworzone z osobistą intencją, które mają przypominać kobietom o potencjale twórczym, który w nich drzemie. W świecie zdominowanym przez myślenie linearne i racjonalne przypomina, jak ważne jest ufanie czuciu i intuicji.

OPIS WARSZTATÓW: TOTEM MOCY, to warsztat malarski, podczas którego, poprzez medytację, wizualizację i ruch skontaktujemy się z własnym wnętrzem i twórczym potencjałem, a następnie stworzymy swoje TOTEMY MOCY. TOTEM MOCY to praca malarska, którą stworzysz w osobistej intencji, aby później przypominała Ci o nieograniczonych zasobach i możliwościach Twojej kreacji. Świat ukierunkowany na efekt, racjonalny, zdominowany przez dążenia i działania, a nie bycie i kontakt ze sobą, nie sprzyja wyrażaniu siebie w sposób pierwotny, intuicyjny. Praca z kolorem, z którego powstanie Twój TOTEM MOCY, pozwali Ci wyciszyć umysł, zanurzyć się w siebie i doświadczyć pierwotnego aktu twórczego. Weźmy oddech i skontaktujmy się z tym, co głęboko w nas, by później własnymi dłońmi stworzyć osobiste TOTEMY MOCY w prezencie dla siebie.

Autorka fotografii: Aga Bliska

Magda Lapinska artystka


Ira_Rućkowska_foto_Moc_Kobiety_październik2024

3F376101-2BBF-4A50-859B-E3FB137C8B1D

Eliza_Kubarska_fot_David_Kaszlikowski
Eliza climbs MonkeyBusiness8a_2021Turkey_photo_D_Kaszlikowski

Zapisy i regulamin

Kochana Kobieto,
Prosimy, abyś przeczytała uważnie poniższy regulamin Mocy Kobiety, dopiero potem dokonała zapisu. Twój zapis jest bowiem równoznaczny z wyrażeniem zgody na spisane poniżej zasady uczestnictwa. Z góry dziękujemy.

INFORMACJE NT. ZAPISÓW I MIEJSC:
Zgłoszenia do projektu oraz wszelkie zapytania odnośnie jego realizacji przyjmujemy drogą mailową,
na adres e-mail: MocKobietyBielany@gmail.com

UWAGA!
W mailu prosimy o podanie następujących informacji:
1) imię i nazwisko,
2) data i tytuł warsztatu, na który chcesz się zapisać,
3) pod każdym tytułem napisz w jednym zdaniu, co najbardziej interesuje Cię w wybranym warsztacie,
4) czym się zajmujesz na co dzień lub jakie są twoje zainteresowania.

Odpowiedzi na powyższe pytania ułatwią nam pracę i pozostaną do wyłącznej wiadomości prowadzącej dany warsztat.

REGULAMIN MOCY KOBIETY:
1. Niniejszy Regulamin został opracowany przez Fundację DAR Sztuki („Organizator”) i jest kierowany do wszystkich osób, które w czasie trwania projektu biorą udział w warsztatach i spotkaniach.
2. Warsztaty i spotkania odbywają się wedle ustalonego harmonogramu. Organizatorzy zastrzegają sobie, w razie konieczności, prawo do zmian w harmonogramie.
3. Liczba miejsc jest ograniczona. Każda prowadząca warsztaty zastrzega sobie prawo do podania odpowiadającej jej i charakterowi zajęć maksymalnej liczby uczestniczek.
4. W spotkaniach z zaproszonymi gościniami może uczestniczyć do 150 osób.
5. Decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.
6. Jeżeli interesuje Cię udział w kilku warsztatach, prosimy, abyś w zgłoszeniu podała tematy warsztatów w kolejności od najbardziej Cię interesujących. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kobiet mogło uczestniczyć w cyklu.
7. W trakcie jednej odsłony Mocy Kobiety można uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach (chyba że zwolni się miejsce).
8. W przypadku zwolnienia miejsca na dany warsztat pierwszeństwo do zapisów będą miały kobiety, które wyślą swoje zgłoszenie do udziału w Mocy Kobiety po raz pierwszy.
9. W razie niemożności skorzystania z danego warsztatu z góry dziękujemy za jak najszybsze powiadomienie Organizatora o tym drogą mailową, na adres e-mail: MocKobietyBielany@gmail.com. Kobieta, która będzie mogła przyjść w zamian za Ciebie, na pewno będzie Ci wdzięczna:)
10. WAŻNE! Ze wszystkich wydarzeń cyklu Moc Kobiety tworzona będzie fotorelacja. Zgłoszenie udziału w warsztatach i spotkaniach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas wydarzeń w materiałach promocyjnych i informacyjnych Organizatora (w tym w mediach społecznościowych) w ramach promocji projektu Moc Kobiety.

MOC Kobiety - maj 2024

W tym roku wiosna przyszła nadspodziewanie szybko. Zakwitła kolorami, emocjami, odrodzeniem natury i nas, kobiet. Czyż nie? Która z Was nie doświadczyła na przestrzeni ostatnich miesięcy i tygodni, w jak intensywnych i znaczących czasach przyszło nam żyć, opiekować się bliskimi, pracować, a wreszcie kreować? Jak pogodzić procesy wewnętrznej przemiany z tą, która w tak szybkim tempie toczy się na zewnątrz? Nie mogłyśmy pozostać obojętne na ten ruch ku życiu. Dlatego już tej wiosny zapraszamy Was do udziału w pierwszej odsłonie Mocy Kobiety (kolejna odbędzie się jesienią). Mamy dla Was szkatułkę z kilkoma skarbami. Ufamy, że każda z Was znajdzie coś wartościowego dla siebie.

Dla nas ta wiosna przyniosła kilka ważnych zmian. Fundacja DAR Sztuki, założona przez bliskie sobie kobiety, Joannę Grabowiecką-Świerszcz oraz Izabelę Bogucką, w tym roku przejmuje odpowiedzialność za realizację projektu. I robimy to z dziką przyjemnością! Tym bardziej, że lada dzień do zespołu fundacji oficjalnie dołączy kolejna wspaniała kobieta, Anna Janicka-Wiśniewska, którą wiele z Was miało okazję już poznać.
Jednocześnie dziękujemy serdecznie za dotychczasową, owocną i harmonijną współpracę Stowarzyszeniu Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało” i wyjątkowym mężczyznom, Tomaszowi Leszczyńskiemu i Sebastianowi Świerszczowi, którzy współrealizowali ten projekt przez siedem lat! Dziękujemy także Urzędowi Dzielnicy Bielany oraz firmie MATEXI Polska – Witamy w okolicy za zaufanie oraz za to, że Moc Kobiety może nadal rozkwitać i inspirować dziesiątki, setki osób.
I na koniec pragniemy się z Wami podzielić pewnym inspirującym zdaniem:

„Natura się z niczym nie spieszy, a ze wszystkim zdąża.”

Do zobaczenia w zaufaniu, że na wszystko jest czas, kochane kobiety, w tym na Waszą przyjemność!


ORGANIZATORZY: Projekt realizowany jest przez Fundację DAR Sztuki.
Projekt finansowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Firmę MATEXI Polska – Witamy w okolicy.

Logo Fundacji DAR Sztuki, tekst na tle zorzy składającej się z 3 kolorów od różu przez fiolet do kobaltu

MOC KOBIETY – HARMONOGRAM – MAJ 2024

MIEJSCE WARSZTATÓW: foyer sali obrad, Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy,
ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście główne.

MIEJSCE SPOTKANIA: sala widowiskowa, Urząd dzielnicy Bielany m. st. Warszawy,
ul. Żeromskiego 29. UWAGA! Wejście B od ul. Jarzębskiego.




15 maja (środa) – godz. 19.00 SPOTKANIE „OPOWIEŚCI DUSZY”



Przekaż DAR: 

48 1090 1014 0000 0001 5412 4212